Skip to Content

دانشگاه خوارزمی میزبان هیأت علمی و فناوری اتحادیۀ اروپا

 
 
هیأت عالیرتبۀ علمی– فناوری اتحادیۀ اروپا در مراسم افتتاحیۀ مرکز مطالعات اروپا در دانشگاه خوارزمی حضور می‌یابند.
دکتر غلامرضا کریمی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه خوارزمی گفت: هیأت ۳۷ نفره از مسئولان علم و فناوری اتحادیۀ اروپا و نمایندگان دانشگاه‌های اروپایی، در روزهای ۱۱ تا ۱۳ تیرماه به تهران می‌آیند و یکی از برنامه‌های این هیأت، بازدید از مرکز مطالعات اروپا در دانشگاه خوارزمی است.
ایشان افزود: در حاشیۀ این بازدید، نشست همکاری‌های دانشگاه خوارزمی و اتحادیۀ اروپا در خصوص مرکز مطالعات اروپا و همچنین نحوۀ همکاری طرفین در خصوص کرسی تغییرات اقلیم و قطب مطالعات اروپا مورد بررسی می‌شود.
سرپرست مرکز مطالعات اروپا گفت: کارگروه مشترک ایران و اتحادیۀ اروپا که بالاترین سطح برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کلان همکاری طرفین است، روز یکشنبه ۱۱ تیرماه با حضور مقامات اروپایی و ایرانی و رؤسای دانشگاه‌های ایران در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل خواهدشد که دکتر سبحان‌اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی در آن نشست در خصوص وضعیت مطالعات اروپایی در ایران سخنرانی خواهدکرد.
 
دکتر کریمی افزود: در روزهای ۱۲ و ۱۳ تیرماه کارگاه آموزشی با حضور مقامات اروپایی و ۱۰۰ تن از معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها در تهران برگزار می‌گردد که در آن در بارۀ پروژه‌های مشترک تحقیقاتی و آموزشی و تبادل استاد و دانشجو و نحوۀ تکمیل تقاضا برای پروژه‌های اتحادیۀ اروپا گفتگو و تبادل نظر خواهدشد که هماهنگی کارگاه برنامه‌های «ژان مونه» در خصوص مطالعات اروپا به عهدۀ مدیر مرکز مطالعات اروپای دانشگاه خوارزمی است.
 
شایان ذکر است که مرکز مطالعات اروپا در دانشگاه خوارزمی در دیماه ۱۳۹۵ با مصوبۀ هیأت امنای دانشگاه تأسیس و آغاز به کار نموده و در حال حاضر، فعالیت خود را در قالب چهار گروه پژوهشی، مطالعات راهبردی، مطالعات امنیت انسانی، مطالعات آب، انرژی و محیط زیست و همچنین مطالعات تکنولوژی نوین انجام می‌دهد.