ورود به پنل کاربری
img_yw_news

رونمایی از پرتال جدید دانشگاه

مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه، مفتخر است رونمایی از پرتال جدید دانشگاه را که براساس طراحی های نوین و با هدف ارتقای کارایی و کیفیت است، به اطلاع برساند.

img_yw_news

پرتال جدید دانشگاه

پرتال جدید با بهره مندی از جدیدترین استانداردها و تکنولوژی های طراحی وب و آخرین متدهای روز برنامه نویسی، پا به عرصه پرتالهای مدرن جهانی گذاشته است

img_yw_news

نخستین موسسه آموزش عالی کشور

دانشگاه خوارزمی در سال 1297 شمسی، به عنوان اولین موسسه آموزش عالی پیشرفته کشور با نام "دارالمعلمین مرکزی"، در تهران، تأسیس شد

دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی، نخستین مؤسسۀ آموزش عالی کشور با سابقه ای صدساله است. در 15 شهریور 1297 شمسی نخست باعنوان «دارالمعلمین مركزی» تأسیس شد. در 1307 به «دارالمعلمین عالی»، در 1312 به «دانشسرای عالی»، در 1353 به «دانشگاه تربیت معلم» و در 11 اسفند 1390 به «دانشگاه خوارزمی» تغيير نام يافت. در 24 اسفند 1393 دانشگاه علوم اقتصادی به دانشگاه خوارزمی الحاق شد. هم اکنون اين دانشگاه دارای 5 معاونت، 16 دانشكده، 4 مؤسسۀ تحقيقاتي، 4 پژوهشكده، 2 قطب علمی و برخوردار از حضور حدود 500 استاد و 13هزار دانشجوست. ساختمان مركزی دانشگاه در تهران، واقع در خيابان شهيد مفتح؛ و پردیس بزرگ آن در حصارک کرج است.
ادبیات و زبانها
دانشکده ادبیات و علوم انسانی در پی تفکیک دانش سرای عالی به سه دانشکده در سال 1353، به طور مستقل فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1394 با مصوبه هیات امنای دانشگاه و تایید وزیر محترم علوم، به سه دانشکده ادبیات و زبان‌ها، علوم انسانی و اجتماعی و حقوق و علوم سیاسی تفکیک شد. : دانشکده ادبیات و زبان‌ها شامل گروه‌های آموزشی: - زبان وادبیات فارسی- زبان و ادبیات عربی- زبان‌ های خارجه
اقتصاد
دانشکده اقتصاد یکی از دانشکده های دانشگاه علوم اقتصادی ، با چند دهه سابقه موثر در آموزش عالی کشور ،‌ بود که پس از ادغام آن در دانشگاه خوارزمی ، همچنان به فعالیت آموزشی دیرینه خود ادامه می دهد. اکنون بیش از 500 دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دراین دانشکده مشغول تحصیل بوده و اغلب دانش آموختگان آن در سازمانهای اقتصادی و مالی کشور منشا اثر هستند.
پردیس بین الملل
.پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی یک سیستم آموزشی جامع و مدرن را ارائه می دهد که می توانید موفقیت های علمی و انسانی را در محیط چند فرهنگی تجربه کنید. از زمان تاسیس دانشگاه خوارزمی در سال 1919، دوره های علمی در زمینه های علوم اجتماعی، علوم طبیعی، علوم انسانی، مهندسی و مدیریت تجاری برگزار می شود. پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی به سرعت و با استفاده از پیشینه تاریخی و فرهنگی خود، مرکز آموزش عالی می شود
تربیت بدنی و علوم ورزشی
.دانشکده تربیت بدنی در دو ساختمان در تهران و کرج فعال می باشد. دانشکده در کرج شامل ساختمان آموزشی و اداری و چهار سالن ورزشی، یک استخر سرپوشیده و یک زمین چمن می باشد استخر دانشکده تربیت بدنی جزو اولین استخرهای استاندارد کشور است. همچنین دارای چهار آزمایشگاه تخصصی در رشته های بیومکانیک و حرکات اصلاحی، فیزیولوژی ورزشی و آزمایشگاه رفتار حرکتی و همچنین کتابخانه تخصصی می باشد. ساختمان دانشکده در تهران واقع در مجموعه ورزشی و فرهنگی شهید کشوری شامل ساختمان اداری و آموزشی، سالن ورزشی، کتابخانه تخصصی و مرکز کامپیوتر است و مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می باشد
حقوق و علوم سیاسی
دانشکده حقوق و علوم سیاسی با تصویب هیأت امنای دانشگاه، در سال 1394 از دانشکده ادبیات و علوم انسانی تفکیک گردید و دارای 5 گروه آموزشی حقوق جزا و جرم شناسی ، حقوق خصوصی ،حقوق بین الملل ، علوم سیاسی و روابط بین الملل می باشد. این دانشکده دارای حدود 600 نفر دانشجو در هر سه مقطع و تعداد 27 نفر عضو هیئت علمی که شامل 1 نفر استاد تمام، 7 نفر دانشیار و 19 نفر استادیار می ¬باشد. این دانشکده در راستای توسعه ی فعالیتهای میان رشته ای خود در حال راه اندازی رشته های جدید می باشد.
روانشناسی و علوم تربیتی
همزمان با تاسیس دارالمعلمین مرکزی، موضوع‌های تربیتی ویژه‌ای مانند فلسفه، منطق و اصول تعلیم به دانشجویان تربیت معلم ارائه می‌شد و در سال ۱۳۱۲ برای اولین بار موضوع‌هایی مانند تعلیمات متوسطه، تاریخ آموزش و پرورش، اصول آموزش و پرورش، فلسفه آموزش و پرورش، روانشناسی پرورشی و جامعه شناسی به داوطلبان دبیری تدریس شد و آزمایشگاه‌های روانشناسی و علوم تربیتی تأسیس گردید. بدین ترتیب هسته اولیه دانشکده علوم تربیتی با بخش‌های آموزش و پرورش ابتدایی، تربیت بدنی و روانشناسی تشکیل شد. پس از تبدیل دانشسرای عالی به دانشگاه تربیت معلم، به طور رسمی دانشکده‌های علوم تربیتی و مؤسسه تحقیقات تربیتی به وجود آمد.
شیمی
دانشکده شیمی در سال 1375 تاسیس شد و فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را ضمن تغییر قالب گروه به دانشکده ادامه داد. در حال حاضر این دانشکده 26 عضو هیئت علمی شامل 4 استاد، 7 دانشیار، 14 استادیار و یک می باشد. دانشکده مشتمل بر هفت گروه آموزشی شیمی فیزیک، شیمی معدنی, شیمی تجزیه، نانوشیمی، شیمی کاربردی، شیمی آلی و پلیمر و فیتوشیمی است. دانشکده در پردیس کرج دارای 2500 متر مربع زیربنا، مشتمل برکلاس های درس، آزمایشگاه های آموزشی و تحقیقاتی، اتاق دستگاه های آنالیز، اتاق کار اعضای هیأت علمی و مدیریت دانشکده است. ساختمان جدید دانشکده در پردیس کرج با زیربنای 5000 متر مربع در حال ساخت می باشد. در تهران نیز دارای زیربنای 800 مترمربع مشتمل 5 آزمایشگاه تحقیقاتی، اتاق های اساتید و دفتر دانشکده است.
علوم انسانی و اجتماعی
دانشکده‌ علوم انسانی و اجتماعی در حال حاضر یکی از پانزده دانشکده دانشگاه خوارزمی است که با تغییرات انجام شده، اینک با پنج گروه آموزشی جامعه شناسی، فلسفه، تاریخ، علوم قرآن و حدیث، معارف اسلامی مشغول به فعالیت است. در این دانشکده، 2 نشریه تخصصی: اشارات (فلسفه) و مطالعات علوم تاریخی خوارزمی و یک نشریه علمی- پژوهشی با عنوان مسائل اجتماعی ایران در حال انتشار است. این دانشکده‌‌ همواره توسعه امکانات و زیرساخت‌های آموزشی و تحقیقاتی را برای انطباق با استانداردهای معتبر جهانی در سرلوحه اهداف قرار داده و بر اساس آن سیاست‌های عملیاتی خود را دنبال می‌کند.
علوم جغرافیایی
آموزش مشترک تاریخ و جغرافیا در دانشگاه خوارزمی بطور رسمی از سال‌ 1307 در «دارالمعلمین عالی» آغاز شد. در سال 1318 نخستین گروه علمی جغرافیا در ایران و در دانشگاه تربیت معلم تهران تأسیس شد. پس از آن، با طرح توسعه گروه، دانشکده علوم و فنون جغرافیایی تأسیس شد. دانشکده علوم جغرافیایی هم اکنون در رشته ها و گرایش های علوم جغرافیایی در تمامی مقاطع تحصیلی مشغول به فعالیت است و از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی-کارگاهی نسبتاً مناسبی برخوردار است.
علوم ریاضی و کامپیوتر
در دانشگاه خوارزمی، تشکیل یک گروه ریاضی منسجم همزمان با تاسیس موسسه ریاضیات اتفاق افتاد. سپس گروه ریاضی به دانشکده علوم ریاضی و مهندسی کامپیوتر با رشته های ریاضی محض، ریاضی کاربردی، آمار و مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) ارتقا یافت و رشته های علوم کامپیوتر و رمز در این دانشکده تاسیس شد و رشته مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) به دانشکده تازه تاسیس فنی و مهندسی انتقال یافت و نام دانشکده به دانشکده علوم ریاضی وکامپیوتر تغییر یافت.
علوم زمین
پیشینه تأسیس رشته زمین‌شناسی در دانشگاه خوارزمی به تأسیس رشته علوم طبیعی متشکل از زمین‌شناسی و زیست‌شناسی بازمی‌گردد. حضور اساتید به نام و برجسته این حوزه سبب شد گروه زمین‌شناسی یکی از گروه‌های پیشگام در برنامه‌ریزی و اجرای دوره تحصیلات تکمیلی در کشور به حساب آید. با توجه به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی گروه و گستردگی کار و تغییرات سیاست‌های دانشگاه، گروه آموزشی زمین‌شناسی به دانشکده ارتقاء یافت. در حال حاضر این دانشکده شامل سه گروه زمین‌شناسی، زمین‌شناس کاربردی و ژئوشیمی می‌شود.
علوم زیستی
دانشکده علوم زیستی دارای 4 گروه آموزشی که شامل : 1- گروه علوم جانوری 2-گروه علوم گیاهی 3- علوم سلولی و مولکولی 4- گروه درحال تأسیس محیط زیست می باشد که هرکدام استقلال خاص خود را دارند. این دانشکده با داشتن 30 عضو هیأت علمی دارای دو معاونت آموزشی و پژوهشی می باشد. در سال های اخیر دانشکده علوم زیستی چندین قرارداد تفاهم نامه با مراکزی نظیر مرکز ملی ذخائر ژنتیک،دانشگاه پیام نور، مؤسسه سرم سازی رازی، پژوهشگاه رویان و همچنین نیروی انتظامی مبارزه با مواد مخدر ( ناجا) امضا نموده و همکاری های وسیعی در جهت پیشبرد طرح های پژوهشی و تبادل دانشجو در جریان است. این دانشکده دارای چهره های شاخص در زمینه چهره های ماندگار، دانشمند برتر جهان اسلام و اساتید و پژوهشگران نمونه در سطح ملی می باشد.
علوم مالی
دانشکده علوم مالی شامل سه گروه آموزشی : حسابداری، مدیریت مالی و ریاضیات مالی است که در 2 مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. این دانشکده از دیرباز موفق ترین قطب تخصصی حسابداری، حسابرسی، مالیاتی، حسابداری دولتی بوده است و اساتید مجرب و برترین های حرفه برای تدریس کاربردی مطالب مورد نیاز روز صنعت و حرفه به دانشجویان انتخاب می شوند که بهترین موید آن نیز فارغ التحصیلان کارآمد این دانشکده است که اکثرا در سمتهای اجرایی بالا در وزارتخانه ها، سازمان ها و مراکز اداری و اجرایی کشور مشغول کار هستند.
فنی و مهندسی
داﻧﺸﻜﺪه ﻓﻨﻲ و ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﺮﺑﻴﺖ ﻣﻬﻨﺪﺳﺎن ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ و ﺧﻼق ﺑﺎ ﺑﺎﻻﺗﺮﻳﻦ اﺳﺘﺎﻧﺪاردﻫﺎي آﻣﻮزﺷﻲ و ﭘﮋوﻫﺸﻲ، ﺟﻬﺖ آﻣﺎدهﺳﺎزي آﻧﺎن ﺑﺮاي اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎت ﺣﺮﻓﻪ‌اي ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺗﺨﺼﺺ ﺗأﺳﻴﺲ ﺷﺪه اﺳﺖ. این دانشکده در طول حیات خود، جوایز و افتخارات متعددی را در سطح بین المللی، ملی و استانی به دست آورده است.
فیزیک
دانشکده فیزیک در زمینه های پلاسما، اپتیک و لیزر، ماده چگال، نانو، فوتونیک، نجوم و کیهان شناسی، در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت می کند. این دانشکده دارای 4 استاد، 2 دانشیار، 12 استادیار و یک مربی می باشد و از امکانات و تجهیزات پیشرفته آموزشی و پژوهشی بهره مند است.
مدیریت
دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه خوارزمی به پتانسیل موجود در اعضاء هیئت علمی دانشگاه شکل گرفت و از بدو تاسیس در مقطع دکتری وکارشناسی ارشد در محل پردیس مرکزی تهران اقدام به پذیرش دانشجو نمود. پس از ادغام دانشگاه علوم اقتصادی با دانشگاه، دانشکده مدیریت با افزایش تعداد گروه ها و به تبع آن رشته های آموزشی و همچنین افزایش تعداد اعضای هیأت علمی و دانشجویان، با قدرت و قوت بیشتری به مسیر خود ادامه می دهد.
هنر و معماری
با توجه به پتانسیل‌های خاص دانشگاه خوارزمی، به عنوان یکی از دانشگاه‌های مادر و سابقه درخشان دانشگاه در عرصه‌های مختلف علمی، دانشکده هنر و معماری دانشگاه در سال 1395 با راه‌اندازی دو رشته معماری و شهرسازی تأسیس شد. دانشکده هنر و معماری می‌تواند خلاء های موجود در زمینه هنر و معماری به خصوص در مباحث بنیادی و نظری را مرتفع نموده، زمینه‌های گسترش این مهم در سطح منطقه و به خصوص جهان اسلام را فراهم آورد. با توجه به خلاء های موجود در زمینه آموزش و پژوهش هنر و معماری، پتانسیل های ویژه و منحصر به فرد دانشگاه خوارزمی که زمینه هم‌افزایی بین رشته ای را فراهم می آورد، دانشکده هنر و معماری در دانشگاه خوارزمی می تواند گام موثری در راستای نظریه‌پردازی و دستیابی به اهداف والای فرهنگ ایرانی- اسلامی باشد.
Lines showing that Johns Hopkins is one university made up of nine divisions

دانشگاه خوارزمی در یک نگاه

1297 تا 1396 99 سالــه در استانه 100 سالگی
7 چهره ماندگار 14 مفاخر تاریخی
22 به 1 نسبت دانشجو به استاد
/ 22 کشور همکار
مأموریت ما: دانشگاه خوارزمی، اولین نهاد آموزش عالی در ایران که در سال 1297 شمسی در تهران تاسیس شده است هم اکنون در آستانه جشن یکصدمین سالگرد تاسیس خود، چهره های ماندگار علمی و مفاخر تاریخی خود را به كشور معرفی می نماید و با هدف کمک به تامين نيروي انساني متخصص و متعهد مورد نياز جمهوري اسلامي ايران، رسالت خطیر تربیت دانشجو و پژوهشگر را در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته های مختلف توسط مدرسین و اساتید فرهیخته خود برعهده دارد و در حال حاضر جزو 20 دانشگاه برتر کشور و نخستین دانشگاه مدرن ایران می باشد. همچنین با هدف تقویت علمی و اعتبار دانشگاه در عرصه بین المللی، ارتباطات گسترده ای را با 22 کشور دیگر برقرار نموده است.
بیشتر بدانید

دانشجویان

انتخاب واحد و شروع کلاس ها
انتخاب واحد 8-5 شهریور ماه 96
انتخاب واحد با تاخیر 12-11 شهریور ماه 96
شروع کلاسها 25 شهریور ماه 96
حذف و اضافه
حذف و اضافه (دو درس)(ویژه کارشناسی) 5-1 مهر ماه 96
پایان کلاس ها و امتحانات
پایان کلاسها 13 دی ماه 96
امتحانات 18 دی ماه لغایت 1 بهمن ماه 96
ارزشیابی
ارزشیابی نیمسال اول 97-96 و پیش ثبت نام نیمسال دوم 97-96 (22-18 آذر ماه 96)

گالری تصاویر

آرشیو تصاویر
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید دانشگاه
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی
img_yw_galery
رونمایی از پرتال جدید
نشانی: تهران - خیابان شهید مفتح نرسیده به انقلاب - شماره 43 ایمیل: info@khu.ac.ir
کد پستی: 14911-15719 تلفن تماس: 3-88329220-21-98+