Skip to Content

حضور دکتر براری معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه خوارزمی

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی، جلسه­ ا­ی با حضور هیأت رئیسه­ ی دانشگاه و مدیران حوزه­ ی معاونت پژوهشی و جعمی از استادان با سخنرانی آقای دکتر براری معاون محترم حقوقی امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صبح روز شنبه 95/12/21 در حوزه­ ی ریاست پردیس کرج دانشگاه برگزار شد.

دکتر محمدحسین مشهدی­ زاده سرپرست معاونت پژوهشی در باره­ ی این نشست گفت: با توجه به تغییر سیاست دانشگاه­ های دنیا از نسل سوم (بحث فناوری) به نسل چهارم (تأکید بر شرکت­ های دانش بنیان) و تربیت افراد توانا و کارآفرین در دانشگاه­ها، بحث استارت آپ­ ها مطرح شده است که در دانشگاه ­ها مراکزی تشکیل شود تا ایده­ی دانشجویان و استادان محترم، گردآوری و پرورش داده شود و با استفاده از سرمایه ­های بخش خصوصی آن  ایده ­ها به ثروت تبدل شود. در این زمینه حوزه­ی ICT  جایگاه ویژه و مهمی دارد؛ چون اکثر صنایع و خدمات ما به نحوی به ICT مربوط می­شود و تلاش بیشتری را در این حوزه می ­طلبد.

معاون پژوهشی در ادامه افزود: نتیجه ­ی جلسات با وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرکل ارتباطات استان البرز و اظهار تمایل آنان برای کمک به تشکیل استارت آپ­ ها در زمینه­ ی ICT  در دانشگاه خوارزمی، در جلسه­ ی امروز تمامی کسانی که در زمینه­ ی ICT فعالیت دارند، برای ارائه­ ی گزارش حضور داشتند.

در این جلسه دکتر براری در خصوص اهمیت و ویژگی مراکز استارت آپ­ ها، توانمندی، شیو­ی کار و نحوۀ فعالیت بخش خصوصی، توضیحات ارزشمندی ارائه نمود. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان رابط، بخش خصوصی را که درپی این نوع فعالیت­ ها هستند به دانشگاه معرفی می­کند و با بررسی ایده­ ها، افرادی از بخش خصوصی با مشارکت دانشگاه وارد بازار کار می­شوند و در درازمدت دانشگاه در تمام این شرکت­ ها که تأسیس می ­شوند از نظر مادی و معنوی سهیم خواهد بود. آقای دکتر مشهدی­ زاده با اشاره به اینکه بحث استارت آپ در رشته­ های دیگر توسط مرکز کارآفرینی قبلاً شروع شده است، اعلام کرد که دانشگاه، فضای فیزیکی مناسبی در محل ساختمان کتابخانه ­ی مرکزی برای تشکیل استارت آپ در زمینه­ی ICT   اختصاص داده است.