ورود به پنل کاربری

هشدار پسورد ایمیل خود را همین الان تغییر دهید.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۲/۱۸ | بر اساس گزارش خبرگزاری روییترز، چیزی بیش از 250 میلیون نام کاربری و گذرواژه ایمیل کاربران سرویس‌ها مختلف از سوی شبکه زیرزمینی نفوذگران روسی منتشر شده و در معرض فروش قرارگرفته است.

الکس هولدن، موسس و مسئول امنیت اطلاعات شرکت امنیتی Hold Security که گزارشی از افشای اطلاعات یادشده را منتشر کرده در گفتگو با روییترز اینچنین عنوان داشته که آدرس ایمیل‌هایی از سرویس‌دهنده‌های مختلف مانند Mail.ru، گوگل، یاهو و مایکروسافت  منتشر شده است. 

او همچنین عنوان داشته در ملاقاتی که با نفوذگر روسی داشته‌اند پی‌برده که بیش از یک میلیارد آدرس ایمیل هک شده در معرض فروش قرارگرفته است. با حذف موارد تکراری، اینچنین عنوان شده که لیست یادشده 57 میلیون آدرس از سرویس Mail.ru، 40 میلیون آدرس از سرویس‌دهنده یاهو، 33 میلیون از هات‌میل و 24 میلیون از جی‌میل را دربر می‌گیرد. 

در کنار این موارد، هزاران آدرس ایمیل نیز از سرورهای آلمانی و چینی مشاهده می‌شود. سخنگوی مایکروسافت نیز با اشاره به این درز عظیم اطلاعاتی اینچنین عنوان کرده است:

" متاسفانه در اینترنت جایگاه‌هایی وجود دارد که اطلاعات سرقت شده یا درزشده، منتشر می‌شوند اما در مواردی که شخصی اطلاعاتی اینچنینی برای ما ارسال می‌کند، اقدامات لازم را برای محافظت از حقوق مشتریانمان انجام می‌دهیم. مایکروسافت ابزارهای امنیتی لازم را برای تشخیص نفوذ به حساب‌های کاربری در اختیار داشته و البته به اطلاعات اضافی برای تایید مالکیت حساب و کمک به آن‌ها در جهت بازپس‌گیری حساب کاربری نیاز دارد."

سخنگوی گوگل نیز عنوان داشته در حال حاضر نمی‌توان در این زمینه اظهار نظر کرد اما به محض اینکه نتیجه‌گیری‌ها قطعی شوند، گزارشی از روند موجود پیش روی عموم قرار خواهد گرفت.

این افشای اطلاعاتی، یکی از بزرگ‌ترین نمونه‌ها در سال‌های اخیر به حساب می‌آید. سال گذشته نیز اطلاعات چیزی در حدود 100 میلیون کاربر از 9 شرکت شامل وال‌استریت ژورنال و J.P.Morgan منتشر شد تا بزرگ‌ترین افشای غیرقانونی اطلاعات در ایالات متحده آمریکا رقم بخورد. نمایندگان Mail.ru و یاهو هنوز در این خصوص اظهارنظر نکرده‌اند.

اگر شما هر کدام از ایمیل‌های گوگل، یاهو، مایکروسافت و یا mail.ru دارید بهتر است همین الان برای تغییر رمز یا اضافه کردن پسورد دو مرحله‌ای اقدام کنید.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 874 بار   |   دفعات چاپ: 32 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر