ورود به پنل کاربری

گوگل حالا وجود دکمه‌های دانلود جعلی را به شما هشدار می‌دهد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۱۱/۲۶ | 

این روزها گشت و گذار در اینترنت نیز لطف سابق را ندارد، شیوه‌های مختلف و ناشایست جذبِ کاربر باعث شده تا بعضی از وب‌سایت‌ها به هر ترفندی برای بالا بردن رتبه سایت خود دست بزنند، در این بین ایجاد دکمه‌های دانلود جعلی نیز برای خود مشکلی است، این دکمه‌ها به جای اینکه فایل مورد نظر کاربر را دانلود کنند کاربر را به مقصد دیگری هدایت می‌کنند،‌اینجاست که گوگل وعده داده تا از این پس دست این وب‌سایت‌های متقلب را رو کرده و در صورت مشاهده دکمه‌های دانلود جعلی به کاربر هشدار بدهد.

fake download botton

به گزارش سافت گذر به نقل ازفارنت؛ به این ترتیب گوگل کاربر را از وجود رفتار مشکوک در سایت‌ها باخبر می‌کند. گوگل در بلاگ امنیتی خود مدعی شد وب‌سایت‌هایی که هرگونه تبلیغات فریبنده داشته باشند و در پی تقلید رفتار سایت‌های درست و درمان باشند به عنوان خلافکار شناسایی می‌شوند. یکی از این رفتار فریبنده وجود دکمه‌های دانلود جعلی و غیر معمول است که پیغامی مبنی بر تخلف در این سایت به کاربر نمایش داده می‌شود. این پیغام به صورت صفحه‌ای بزرگ با رنگ قرمز برای کاربر نمایان می‌شود تا به هیچ وجه نتوان از آن غافل شد.

همان‌گونه که در ابتدا اشاره شد فضای اینترنت این روزها پر شده است از وب‌سایت‌هایی که به انواع مختلف سعی در فریب کاربر دارند و امید می‌رود اقداماتی از این قبیل به کاهش این سایت‌های فریبکار کمک کند.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 883 بار   |   دفعات چاپ: 33 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر