ورود به پنل کاربری

برگزاری جشن روز دانشجو در پردیس کرج برگزاری جشن روز دانشجو در پردیس کرج

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱۷ | 

دکتر احمد زنگانه روز پنجشنبه در برگزاری جشن روز دانشجو افزود: شعار ما برای روز 16 آذر «روز دانشجو نماد مبارزه با استعمار و استبداد ستیزی» است. وی اظهار داشت: این روز به یاد سه دانشجوی دانشکده فنی که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران (دولت برآمده از کودتای 1332) با بریتانیا، توسط نیروهای امنیتی به شهادت رسیدند، روز دانشجو نامیده شد.
وی گفت: به همین منظور دانشگاه خوارزمی اقدام به برگزاری برنامه های مختلفی کرده تا دانشجو در راستای منویات مقام معظم رهبری بتواند به عنوان یک عنصر مطالبه گر، فعال و منطبق با عقلانیت به وظیفه تاریخی خود عملک کند.
زنگانه ادامه داد: دانشگاه خوارزمی در نظر دارد در هر برنامه ای که در محیط دانشگاه برای دانشجویان و نسل جدید اجرا می کند، به آنان آموزش دهد که چگونه دانشجویان گذشته بر علیه استعمار و نظام استبدادی آن زمان عمل کردند، به همین دلیل دانشجو باید جامعه خودش را بشناسد و به رسالت خود با علم، آگاهی و بصیرت عمل کند.
وی افزود: دانشگاه به منظور تقویت بصیرت افزایی دانشجویان میزبان برنامه های سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی مختلفی است که برگزاری سخنرانی های سیاسی و پرسش و پاسخ از جمله برنامه های روز دانشجو می باشد. معاون دانشجویی دانشگاه خوارزمی اضافه کرد که برای دانشجویان خوابگاهی در پردیس های کرج و تهران نیز جشنواره ورزشی، فرهنگی و علمی برگزار می شود ضمن اینکه آیین سپاس از دانشجویان در هر 2 پردیس دانشگاهی به منظور تقدیر از دانشجویان فعال عرصه های علمی، ورزشی، صنفی، سیاسی و فرهنگی اجرا می شود.
وی گفت: همچنین در این ایام اساتید، هیات رئیسه دانشگاه و مدیران دانشکده ها از خوابگاه های دانشجویی بازدید خواهند داشتدانشگاه خوارزمی در شهریور ماه سال 1297 ه.ش با عنوان نخستین موسسه تربیت معلم کشور (دارالمعلمین) فعالیت خود را آغاز کرد و در طول زمان عناوین مختلفی همچونی درالمعلمین عالی، دانشسرای عالی، تربیت معلم و تحقیقات تربیتی را به خود دیده است. دانشگاه خوارزمی مشاهیری همچون شهید محمدعلی رجایی، غلامحسین مصاحب، عبدالعظیم قریب، عبدالکریم قریب و پروین اعتصامی را در خود پرورش داده است.

 CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 214 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر