ورود به پنل کاربری

برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی فلسفه دین معاصر برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی فلسفه دین معاصر

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۹ | 
روز سه شنبه 9 بهمن ماه هفتمین همایش بین المللی فلسفه دین معاصر با همکاری انجمن علمی فلسفه دین و گروه فلسفه دانشگاه خوارزمی با حضور آقای دکتر حبیبی رئیس محترم دانشگاه، آقای دکتر آیت اللهی رئیس انجمن فلسفه دین ایران، دکترهوشنگی، دکتر قربانی و... در تالار ابوریحان دانشگاه خوارزمی برگزار شد. در این همایش همچنین سخنرانانی از کشورهای روسیه، فرانسه، اسلونی، آلمان و ...نیز شرکت داشتند.
در ابتدای برنامه آقای دکتر حبیبی رئیس محترم دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان در این همایش گفتند: امسال ما چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن می گیریم، یاد همه شهدای گرانقدر را قبل و بعد از پیروزی انقلاب گرامی می داریم و امیدواریم مشکلاتی که این روزها کشور ما با آن مواجه شده و ناشی از زیاده خواهی استکبار جهانی است ، به گونه ای پیش برود که ملت ما مثل گذشته با سر افرازی و با افتخار از این فراز و نشیب ها عبور کنند و پیروزی جدیدی را رقم بزنند. این همایش در یکصدمین سال تأسیس دانشگاه برگزار می شود و امیدواریم که ره آورد های علمی و بین المللی خوبی به همراه داشته باشد. در حال حاضر دانشگاه خوارزمی دارای 15 دانشکده و 9 موسسه پژوهشی و بیش از 13000 دانشجو در مقاطع مختلف (کارشناسی،ارشد و دکتری) است که حدود 55 درصد از این دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند و امیدواریم که بتوانیم به عنوان یکی از دانشگاه هایی که پیشینه قابل توجهی در نظام آموزش عالی داشته است در عرصه رقابتهای بین المللی شدن و خدمت به جامعه به پیروزی های روز افزون دست یابیم.
در ادامه برنامه آقای دکتر آیت اللهی رئیس انجمن فلسفه دین ایران ابراز خوشنودی کردند که در این جمع فرهیخته شرکت دارند و چنین برنامه هایی باعث بالندگی تفکر و اندیشه مخصوصا در حوزه های دینی می شوند ایشان گفت: فلسفه دین در ایران با گرایشهای بسیار خوبی مواجه شده ومسیر خوبی را طی می کند امیدواریم این مسیر بتواند به زایندگی بیشتر و به ارایه دیدگاه های عمیق تر و پیشتازتر کمک کند و برنامه ریزی برای این گونه گفتگوها بیشتر شود و بسیار خوشحالم که سال به سال کیفیت مقالات بالاتر می رود و نسل جدیدی از اندیشمندان در جامعه متولد می شود.
ایشان در پایان  از ریاست محترم دانشگاه آقای دکتر حبیبی و آقای دکتر رسولی پور دبیر علمی کنفرانس و ... تشکر و قدردانی کردند.
در ادامه برنامه آقای دکتر رسولی پور دبیر علمی همایش و رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین صدمین سالگرد تأسیس دانشگاه خوارزمی را به عنوان قدیمی ترین موسسه آموزش عالی کشور تبریک عرض می کنم و به مهمانان اروپایی مان که از آکادمی علوم و هنر  به این کنفرانس تشریف آورده اند خوش آمد می گویم و ما میزبان اساتیدی از کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، اسلوانی وایتالیا هستیم و امیدوارم برای تمامی اساتید و دانشجویان فرصت بحث و هم افزایی خوبی فراهم شود.
سپس برنامه با برگزاری پنل های تخصص در سالنهای فارابی، ابن سینا و ملاصدرا ادامه یافت.
شایان ذکر است این همایش تا روز چهارشنبه 10بهمن ماه با برگزاری نشست های تخصصی ادامه دارد.

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 1183 بار   |   دفعات چاپ: 37 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر