ورود به پنل کاربری
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ( OLD SITE )
مدیریت روابط عمومی

برگزاری مراسم فجر فاطمی برگزاری مراسم فجر فاطمی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ | 
به گزارش روابط عمومی ستاد گرامیداشت دهه فجر مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در تهران و کرج برگزار نمود.
در سالن غدیر پردیس کرج این مراسم روز 15 بهمن ساعت 10 تا 12 با حضور مسئولان و کارکنان برگزار شد.
در ابتدای مراسم آقای دکتر عزیزاله حبیبی رئیس دانشگاه ضمن خیرمقدم به حاضران گفت: مرور تاریخ انقلاب اسلامی، ناگفته های خیلی زیادی دارد. باید ها و نباید های فراوان دارد. وی با ذکر آیه ای از قرآن و اشاره به سنت خداوند افزود: هشدار و گوشزد اینست که اگر قدر نعمت را ندانیم این نعمت به قومی دیگر ارزانی خواهد شد.
ایشان در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: شرایط کنونی کشور تامل در این مسئله را بیش از پیش ضروری نشان می دهد. وی با طرح سوال اینکه آیا ما باورها و عقایدمان را حفظ کردیم؟ ادامه داد: خط مقدم دشمن تا قلب کشور آمریکاست پس لازم است شرایط، مسائل و لایه های متعدد از جنگ را درک کنیم.
وی در خاتمه گفت: امیدواریم همه عزیزان با کار، تلاش، امنیت روحی و روانی همچنین اقتصادی را با همکاری و همیاری پیش ببریم.
اجرای سرود و تجلیل از دو مبارز انقلابی حجت الاسلام عاشوری و آقای دکتر بلوری بخش دیگری از این مراسم بود.
 در تالار ابوریحان(تهران)  روز سه شنبه 16/11/97 مراسم فجر فاطمی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام با سخنرانی آقای دکتر جواد منصوری تاریخ نگار و مشاور مرکز اسناد انقلاب اسلامی و باحضور مسئولان، اعضای محترم هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای برنامه پس از پخش سرود جمهوری اسلامی و قرائت قرآن، جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای هاشمی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و همچنین تبریک فراررسیدن پیروزی انقلاب اسلامی و آرزوی تعجیل درفرج  آقا امام زمان(عج) عنوان کردند: سلام ما بر مبدع انقلاب و آغازگر این انقلاب سراسر نور که فرمودند انقلاب ما انفجار نور بود. امامی که به همت امتش مسیر نورانی انقلاب را طراحی کرد و با اشاره نورانی خود،  ما را به سمت نور رهنمون شد .چرا کلمه نوررا  انتخاب کردیم چون حرکت در مسیرغیر نور چاره ای نیست جز مسیر ظلمات.کسانی در این مسیر می توانند به مقصد نورانی برسند که خود را با ان نور هماهنگ کنند. سلام خدا بر طالقانی­ها ، بهشتی ها، مطهری ها، دستغیب ها، چمران ها، با کری ها، زین الدین ها و...
ایشان در ادامه گفتند: به کوری چشم دشمنان امسال چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم و تا کنون هرچه دشمنان پیشگویی کردند غلط از آب در آمد و انقلاب با قدرت در مسیر خود پیش می رود و این نشانه اتصال این انقلاب به فرزندان زهرا (س) است.
در ادامه برنامه گروه سرود میعاد به اجرای سرود پرداختند.
سپس آقای دکتر منصوری تاریخ نگار و مشاور مرکز اسناد انقلاب اسلامی در خصوص اینکه چرا انقلاب شد، بعد از انقلاب چه شد و آینده انقلاب چه می­شود صحبت کردند ایشان گفتند به گفته امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی می­ماند و همگی ما باید امتحان شویم و ان شاءالله پرچم این انقلاب را به دست حضرت مهدی(عج) می سپاریم.

 


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 736 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر