ورود به پنل کاربری
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ( OLD SITE )
مدیریت روابط عمومی

برگزاری مراسم روز استاد و تقدیر از استادان نمونه برگزاری مراسم روز استاد و تقدیر از استادان نمونه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۸ | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز سه شنبه 98/2/17 مراسم روز استاد و تقدیر از استادان نمونه با حضور آقای دکتر حبیبی ریاست محترم دانشگاه، آقای دکتر عارف نماینده محترم مجلس و رئیس کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای رستمی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­ها، استادان و فرهیختگان دانشگاه خوارزمی در تالار ابوریحان برگزار شد.
در ابتدای مراسم آقای دکتر عبداللهی معاون آموزشی دانشگاه ضمن تبریک روز معلم و فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان گفت: معلمان ماندگارترین اطلاعات را به دانشجویان می دهند و در کلاسهای درس با گفتار و عمل خود با دانشجو تعامل برقرار می کنند.
ایشان افزود: به نظر می رسد در دانشگاه­های نسل سوم و چهارم می بایست بیشتر به بحث تربیت انسانها توجه کنیم و یادگیری ذهنی بسیار ماندگار است و به گفته رهبر کبیر انقلاب(ره) معلم امانت دار است که امانت او انسان، بهترین مخلوق الهی است و این وظیفه ما را به عنوان معلم بسیار سنگین تر می کند. سپس توضیحاتی در خصوص مهمترین مسائل و برنامه های معاونت آموزشی دانشگاه ارائه دادند.
در ادامه برنامه آقای دکتر حبیبی ریاست محترم دانشگاه ضمن خیر مقدم به حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای رستمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، آقای دکتر عارف نماینده محترم مجلس و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و جناب آقای موسوی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و استادان ارجمند دانشگاه روز معلم و فرارسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفتند.
ایشان در ادامه مطالبی را در خصوص برنامه های دانشگاه عنوان کردند از جمله اینکه مهمترین مسئله بحث بازنگری در برنامه راهبردی دانشگاه و تدوین نهایی طرح جامع دانشگاه است که مشارکت همه جانبه دانشگاهیان در این امر بسیار به ما کمک می­کند. یکی دیگر از مسائلی که دانشگاه را تحت پوشش خود قرار می­دهد بحث سیال بودن مدیریت دانشگاه است و ما کمیته ای را مشخص کردیم که موظف است ظرف دو یا سه ماه  طرح خود را برای استقرار دانشکده ها به منظور دادن خدمات آموزشی و پژوهشی بهتر به دانشجو و دانشگاه در تهران و کرج ارائه دهد تا در جلسه هیأت امنا مطرح و در مورد آن تصمیم گیری شود.
دکتر حبیبی افزود: دانشگاه به دنبال آن است با دادن اختیارات بیشتر به دانشکده ها بتواند سر فصل های جدیدی برای دانشکده ها رقم بزند که خودشان به صورت مستقل و با اختیاراتی که دارند در مراحل و مقاطع مختلف برنامه های مد نظرشان را عملیاتی کنند.
ایشان افزود: در بخش بین الملل دانشگاه هم امیدواریم هدف گذاری هایی که در گذشته بوده تقویت و توسعه یابد.
رئیس محترم دانشگاه در خصوص چالش­های دانشگاه گفت : با توجه به تحریم های ظالمانه کشور انتظار می­رود طبق گفته مقام معظم رهبری اگر دشمن در مقابل ما آرایش جنگی گرفته است ما هم باید با شدت و حدت ایفای نقش کنیم و می بایست به گونه ای پیش برویم که دانشگاه را متناسب با شرایط روز اداره و هدایت کنیم. در این چارچوب انتظار می­رود همه مدیران، مسئولان و اعضای هیات علمی دانشگاه دست به دست هم دهیم و باکاهش هزینه مالی سیاست­هایی را به کار برده تا با بهترین نتیجه به اهداف دانشگاه برسیم.
دکتر حبیبی گفت: یکی از فرصت هایی که دانشگاه دارد وجود پتانسیل استادان جوان و  پر انرژی است که می تواند در نقش آفرینی دانشگاه اثر گذار باشد.
در ادامه برنامه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای رستمی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­ها ضمن تبریک روز معلم گفت: خداوند در قرآن پیامبر را معلم خطاب کرده و بر نقش معلمی تاکید کرده است. معلم وظیفه حیات دادن به انسان ها را بر عهده دارد؛ حیاتی که خداوند می فرماید اگر یک نفر حیات پیدا کند انگار کل بشریت حیات پیدا کرده است این توصیف جایگاه و نقش معلم را مشخص   می کند.
ایشان گفت: ما در ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم  دهه ای که مقام معظم رهبری از آن به دهه دوم خود سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تعبیر کردند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری استادان و معلمان را مسئول رساندن کشور به قله های دانش دانست و گفت: اهمیت دانشگاه به حدی است که امام خمینی(ره) در کوران جنگ فرمودند که جنگ روزی تمام می شود توجه خود را به دانشگاه معطوف کنید.

وی با بیان اینکه کارکرد پژوهشی و آموزشی نباید استاد را از شاگرد پروری غافل کند، تصریح کرد: مسئولیت تربیت نسلی که در گام دوم انقلاب باید کشور را ارتقاء دهند بر عهده دانشگاه و مدرسه است و غفلت در این زمینه، کشور را دچار عقب ماندگی خواهد کرد.
سپس آقای دکتر عارف نماینده محترم مجلس و رئیس کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که کشور دچار تحریم های ظالمانه آمریکا شده است برای عبور از این چالش نیازمند کمک و همکاری دانشگاه، اساتید و دانشجویان هستیم و چشم مسئولان به دانشگاه است
وی ادامه داد: این امر مستلزم دانشگاه، دانشجو و استاد با نشاط و پرانگیزه است و دانشگاه و دانشجو باید مطالبه و پرسش گری کند.
عارف افزود: قطعا دانشجویان با شعور و توانمندی داریم که شرایط کشور را درک می کنند و اجازه نمی دهند از احساسات آن­ها دشمن برای ضربه زدن به کشور سوءاستفاده کند.
ایشان با اشاره به شرایط کشور و اعمال تحریم های غیرقانونی از سوی آمریکا علیه کشورمان گفت: تحریم های آمریکا اقتدار ملی کشور را نشانه رفته است و هسته ای و حقوق بشر بهانه است چرا که در این زمینه ها وضع ما بدتر از کشور های مدعی نیست.
وی افزود: می خواهند با تضعیف اقتدار ملی، ایران را دچار فروپاشی کنند. البته در طول چهل سال گذشته خیلی از سیاستمداران آمریکایی این آرزو را داشتند. برخی از این افراد این آرزو را به گور بردند و افرد زنده هم به گور خواهند برد.
وی با اشاره به شروع دهه پنجم انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم رهبری در این زمینه گفت: انقلاب اسلامی بعد از گذشت چهل سال به بلوغ رسیده است و تجربیات مختلفی اندوخته است. این تجربیات نشان می دهند مزیت ما نیروی انسانی است و نباید فکر کنم می توانیم نیروی انسانی را نادیده بگیریم و دل به منابع زیر زمینی ببندیم.
دکتر عارف در پایان سخنان خود با بیان اینکه ایران رتبه شانزدهم علمی را در بین کشورهای جهان دارد تاکید کرد: باید از چرخه نوآوری و علم برای کشور ثروت تولید کنیم. در این زمینه راه نرفته خیلی وجود دارد که باید دانشگاه­ها در این زمینه همت به خرج بدهند.
برنامه با صحبتهای آقای دکتر بهلول علیجانی عضو هیأت علمی دانشکده علوم جغرافیایی و آقای دکتر رسولی پور رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی ادامه یافت و در پایان از استادان نمونه سال 98 و همچنین استادان بازنشسته دانشگاه  در سال 97 تقدیر به عمل آمد.
اسامی استادان نمونه دانشگاه به شرح ذیل می باشد:
آقای دکتر سعید آیریان(دانشکده علوم زیستی)
آقای دکتر کامران احمدگلی(دانشکده ادبیات و علوم انسانی)
آقای دکتر سید امیر اصغری( دانشکده  فنی و مهندسی)
آقای دکتر عباس بهرام( دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی)
آقای دکتر کامران پاکیز (دانشکده ­علوم مالی)
آقای دکتر جعفر حسنی(دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی)
آقای دکتر محمد کاظم رفوئی ( دانشکده شیمی)
آقای دکتر احمد زنگانه (دانشکده علوم جغرافیایی)
خانم دکتر مهناز شاهقلیان (دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی)
آقای دکتر نادر شکراللهی(دانشکده ادبیات و علوم انسانی)
آقای دکتر محمد صیادی (دانشکده اقتصاد)
آقای دکتر امید مهدی عبادتی (دانشکده مدیریت)
آقای دکتر رضا عرفی( دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر)
آقای دکتر ارسلان قربانی (دانشکده حقوق و علوم سیاسی)
آقای دکتر محمد علی گنجعلی( دانشکده  فیزیک)
آقای دکتر بهزاد مهرابی (دانشکده علوم زمین)
آقای دکتر مجتبی مهرآیین (دانشکده فنی و مهندسی)
اسامی استادان بازنشسته سال 97 دانشگاه :
آقای دکتر امیرحسین طاهری (دانشکده حقوق و علوم سیاسی)
آقای دکتر محمود عابدی( دانشکده ادبیات و علوم انسانی)
آقای دکتر محمد اسماعیل عظیم عراقی (دانشکده فیزیک)
آقای دکتر سهراب یزدانی مقدم (دانشکده ادبیات و علوم انسانی)
همچنین در این مراسم از خانواده استاد فقیده دانشگاه خانم دکتر پوراندخت فاضلیان تجلیل به عمل آمد. مراسم بااقامه نماز وصرف افطار به پایان رسید.
 

 
 


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 784 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر