ورود به پنل کاربری
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ( OLD SITE )
مدیریت روابط عمومی

بازدید رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه خوارزمی از سازمان قطار شهری کرج بازدید رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه خوارزمی از سازمان قطار شهری کرج

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۶ | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، شنبه ۱۵ تیر ۹۸ رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه خوارزمی با رییس و مدیران سازمان قطار شهری کرج صبحانه کاری برگزار کردند.
 در ابتدا مهندس صلواتی رئیس سازمان قطار شهری کرج ضمن خوشامدگویی به بیان توضیحاتی در خصوص شرایط شهر کرج و لزوم راه‌اندازی قطار شهری در شهر و تاریخچه فعالیت های انجام شده پرداخته و راه اندازی مترو را  بهترین راه حل جهت سهولت تردد شهروندان نام بردند.
 ایشان به همراه مدیران و مهندسین طرح راه اندازی قطار شهری کرج ضمن تشریح کامل روند ساخت و اجرای مترو به لزوم همکاری متقابل بین دانشگاه و مجموعه شهرداری به خصوص سازمان قطار شهری تاکید کردند و دانشگاه را جزء جدایی‌ناپذیر طرح‌های شهری دانستند  و حضور اساتید و خبرگان علمی را در همه طرح‌ها لازم و پشتوانه علمی پروژه ها دانستند.
 این جلسه که در محل شرکت سایبر مترو و در کنار کارگاه حفر تونل مترو برگزار شد مهندس صلواتی گفت:  درخصوص ضلع جنوبی دانشگاه خوارزمی که پیشنهاد شده بود به عنوان محل دپوی قطار شهری تعلق گیرد در پی بررسی‌های کارشناسی  و تخصصی تر معلوم شد از لحاظ فنی این امر توجیه نداشته و ارتفاع سطح زمین دانشگاه تا محل مورد نظر بسیار متفاوت است و عملاً گزینه زمین دانشگاه خوارزمی در خصوص محل دپوی قطار شهری به اولویت های بسیار پایین و منتفی تبدیل شده و محل دیگری برای این امر در نظر گرفته شده است.
ایشان خطوط مترو برنامه ریزی شده در کرج را گامی در راستای پایین آوردن ترددهای شهری با وسایل شخصی دانستند و گفتند در آینده مسافران روزانه بین کرج و تهران که حدود ۳۰۰ هزار نفر می‌شوند با فراغ حال تردد می‌کنند که مصرف انرژی کاهش و شرایط آزادسازی پارکینگ در تهران هم بهتر می‌شود.
 در ادامه دکتر حبیبی توانمندی دانشگاه را بی نظیر دانسته و توان علمی و آزمایشگاهی دانشگاه را در خدمت مسائل مدیریتی و عملیاتی شهر یاد کردند و حضور امروز خود و مدیران را در مجموعه قطار شهری در ابتدا گامی برای همراهی و همکاری علمی و عملیاتی و تکلیفی شهروندی همچنین ارائه نظرات نو و کارشناسی شده اساتید و نخبه گان دانشگاه در طرح‌های شهری، فنی، حوزه اجتماعی، جامعه شناسی و اقتصادی ذکر کردند.
ایشان باز خوانی طرح دانشکده مترو را در شرایط کنونی مفید دانشسته و پیشنهاد کرد با توجه به اینکه دانشگاه مجوز های مرتبط را در سنوات قبل پیگیری کرده بود امید است به توان با حضور مسئولین امر و اساتید دانشگاه به نتایج خوبی برسیم.
 رئیس دانشگاه خوارزمی اقدامات صورت گرفته در سنوات قبل را در قبال دانشگاه نامقبول خوانده و گفت توقع می‌رفت مجموعه شهری و مدیران وقت دانشگاه بیشتر به سمت توسعه دانشگاه پیش می‌رفتند، کاری که امروز ما در بحث توسعه دانشگاه مصمم هستیم و امیدواریم آیندگان در خصوص ما قضاوتی خوب کنند که جمع ما عامل توسعه و رشد فرهنگ و علم و پژوهش در منطقه بوده ایم.
سپس دکتر نبیونی عضو هیئت علمی دانشگاه و شورای اسلامی شهر کرج توضیحاتی در خصوص طرح های بزرگی که هم اکنون در کرج در حال رخ دادن است پرداخت و سهم علمی دانشگاه در هر یک از این طرح های ملی ناچیز خواندند و ابراز آمادگی کردند که ورود اساتید و نخبگان دانشگاهی می‌تواند پشتوانه علمی و تحقیقاتی پروژه‌ها باشد.
 ایشان گفتند در همه دنیا مجموعه مدیریت شهری در خدمت توسعه و رشد مراکز علمی هستند و همیشه کمک حال فضای علمی و پژوهشی بوده اند و ما هم در مجموعه مدیریت شهری به همین شکل عمل کردیم و سعی داریم حرکتی نو داشته باشیم  و این حرکت با حضور بیشتر دانشگاهیان در بحث های شهری بهتر از پیش نمایان می شود. سپس مقرر شد ماهانه جلسات هم اندیشی در دانشگاه و مجموعه قطار شهری برای هر چه بیشتر نزدیک شدن مجموعه نظرات و همکاری‌های متقابل بین دو طرف برگزار گردد.
 در پایان حاضرین به همراه تیم عملیاتی از خطوط مترو حفاری شده بازدید کرده و اطلاعات خطوط توسط مسئولین به استحضار حاضرین رسید.

 
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 673 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر