همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1398/7/10 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس صبح روز دوشنبه 98/7/8 با حضور امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ قادر جبارزاده فرمانده مرکز آموزش تکاور شهید شبان، سرهنگ دکتر عبدالرضا صمدی مشاور فرماندهی نیروی زمینی ارتش در امور ایثارگران و خانواده شهدا، مسئولان و کارکنان دانشگاه خوارزمی در سالن شهدا دانشکده علوم کرج برگزار شد.
این برنامه که با ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه و بازدید از یادمان شهدا شروع شد، در ابتدای مراسم دکتر مرتضی تهامی معاون فرهنگی دانشگاه ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: هنگامی که به جنگ تحمیلی نظر بیندازیم می بینیم استکبار به محض پیروزی انقلاب اسلامی نتوانست تحمل کند پس با حربه هایی جنگ تحمیلی را علیه ایران راه انداخت.
وی افزود: در جنگ تحمیلی مردم ما با ایمان به خدا، راز و نیاز و توسل به ائمه و قرآن توانستند به موفقیت برسند و لازم است پاسدار خون شهدا در عمل، گفتار و رفتارمان باشیم.
در ادامه امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز جمهوری اسلامی ایران به سخنرانی پرداخت و گفت: واژه مقدس "شهید" در قرآن از زبان خداوند آمده است پس یادمان باشد با دقت نظر به این موضوع توجه کنیم. شهدا با خداوند معامله کردند، آنها با علم، عشق و احساس در این راه قدم گذاشتند.
امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی خاطر نشان کرد: شهدا اصل ولایت مداری و ولایت پذیری را ترسیم کردند و با همین پشتوانه در جنگ تحمیلی کشور ایران با رژیم بعثی بسیار قدرتمند و پشتیبانی یک دنیا درگیر شد. در طی جنگ تحمیلی با عملیات های مختلف با دشمن روبرو شدیم که بسیاری از این عملیات ها بسیار بزرگ و موفقیت آمیز بود.
ایشان با ذکر عملیات دشت پل ذهاب گفت: طی این عملیات در ابتدای جنگ تعداد زیادی تانک دشمن توسط یکی از خلبانان سرافراز کشورمان منهدم شد و عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر در جنگ تحمیلی ضمن مبارزه با دشمن، عملیات های موفقیت آمیز سرکوب منافقان را در عملیات مرصاد هم داشتیم.
فرمانده هوانیروز جمهوری اسلامی ایران در ادامه از موفقیت های علمی، سازندگی مهندسان و دانشجویان و شرکت های دانش بنیان برای ساخت سلاح هوشمند و دید در شب خبر داد و گفت: به برکت جمهوری اسلامی ایران آماده برخورد با هر دشمنی و در کنار آن در همه مراحل مختلف آماده همراهی و کمک به مردم عزیز کشورمان را داریم. از جمله در آسیب های سیل سال گذشته بالگرد های نیروهای مسلح قبل از همه در منطقه حضور داشت و با مدیریت به موقع کمک رسانی انجام شد. هم اکنون هم 17 استان تحت پوشش هوایی برای کمک رسانی به موقع قرار دارد.
این مراسم که به همت دفتر بسیج کارکنان دانشگاه برگزار شد با تقدیر از سه تن از مقام آوران مسابقات دانشگاهی پایان یافت.

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 8067 بار   |   دفعات چاپ: 812 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر