ورود به پنل کاربری

برگزاری جلسه شورای صنفی کارکنان برگزاری جلسه شورای صنفی کارکنان

 | تاریخ ارسال: 1398/11/14 | 
جلسه شورای صنفی کارکنان به درخواست همکاران تهران با ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر حبیبی در روز یکشنبه 1398/11/06 برگزار شد
این جلسه به درخواست کارکنان دانشگاه واحد تهران و با حضور اعضای شورای صنفی کارکنان دانشگاه، نمایندگان همکاران واحد تهران و ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر حبیبی در اتاق شورا حوزه ریاست تهران برگزار شد. در ابتدا دبیر شورای صنفی کارکنان، دبیر شورای صنفی خواستار پی گیری برخی مطالبات، مسائل و درخواست های کارکنان از طرف ریاست محترم دانشگاه و هیأت رئیسه محترم شد. برخی از مهم مطالبات همکاران از طرف شورای صنفی مطرح شد :
1) اصلاح آئین نامه ارتقای اعضای غیر هیات علمی دانشگاه 
 2)عضویت نماینده شورای صنفی کارکنان، در هیأت رئیسه دانشگاه
3)تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان قراردادی دانشگاه
4)اختصاص و تعیین یک روز ملاقات عمومی کارکنان با رئیس محترم دانشگاه 
5)برقراری اصل تجربه، تخصص و تعهد سازمانی به جای روابط سازمانی  
6)ایجاد اتاق شیشه ای اطلاعات در دانشگاه: قرار گرفتن تمامی بخشنامه ها (غیر از مواردی که دارای طبقه بندی هستند) بر روی سایت دانشگاه به ترتیبی که همه کارکنان از حقوق خود مطلع گردند و آنرا مطالبه کنند.
7)تهیه پروفایل کاملی از وضعیت شغلی، تخصصی و پست سازمانی کارکنان دانشگاه توسط مسئولین مرتبط
8)اصلاح روش محاسبه اضافه کار و پاداش
 9)رسیدگی به وضعیت بیمه تکمیلی، بیمه دندانپزشکی، ورزش و دیگر امور رفاهی پرسنل دانشگاه 
10)اختصاص سبد حمایتی ترجیحا نقدی یا بن به دلخواه خرید از فروشگاه تعاونی در مناسبت ها، اعیاد و پایان سال به کلیه پرسنل دانشگاه 
11)برقراری اصل ضوابط اداری به جای روابط اداری در انتخاب مسئولیت ها و مدیریت های دانشگاه 
12)تعیین تکلیف مرخصی های کارکنان از لحاظ بازخرید یا ذخیره مرخصی بر طبق آئین نامه مصوب استخدامی کشوری 
13) اصلاح سیستم ارزیابی و تشویق کارکنان جهت ایجاد انگیزه و شادابی کار که برخی از این طرح ها هزینه ای برای دانشگاه ندارد و نتیجه آن توجه و نگاه و دیده شدن کارکنان می شود.
14) آئین نامه بازنشستگی کارکنان کاهش سن بازنشستگی پیش از موعد کاهش از 25 روز با احتساب 30 روز
پس از آن نمایندگان کارکنان تهران به طرح مسائل و مطالبات کارکنان پرداختند و در ادامه جناب آقای دکتر حبیبی ریاست محترم دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به اعضای شورای صنفی کارکنان و نمایندگان کارکنان واحد تهران  از طرح دیدگاه ها، مطالبات و خواسته های کارکنان تشکر و قدردانی کرد و توضیحاتی در مورد موارد مطرح شده ارائه فرمودند. در مورد مرخصی های بازخرید همکاران قراردادی سال گذشته قرار برآن شد پس از طی نمودن روند اداری و تامین منابع مالی پرداخت شود. و در مورد امسال و سال های آینده با توجه به محدودیت منابع مالی تأکید شده است بهتر است همکاران از مرخصی های استحقاقی خود استفاده نمایند و باید در این زمینه به یک جمع بندی و توافق نسبت به بازخرید و ذخیره مرخصی همکاران با توجه به پیشنهادات شورای صنفی کارکنان، همکاران ، آئین نامه ها و محدودیت منابع مالی دانشگاه دست یابیم. در مورد احکام و حقوقی همکاران کارکنان نیز، از مدیریت اداری خواسته شده در اسرع وقت و به موقع احکام رتبه ها، پایه ها و بخش نامه های اداری وصول شده، اجرا شود. همچنین تاکید شده است که آئین نامه ها و بخش نامه های جدید به هر صورت ممکن در اسرع وقت و به موقع از طریق پورتال یا اتوماسیون اطلاع رسانی شود و در اختیار همکاران قرار گرفته شود. 
در زمینه فرجه زمانی نیز قرار بر آن شود که با توجه به اثر روانی، بهتر است به همان منوال قبلی باشد. همچنین در زمینه طرح های تشویقی، سیاست دانشگاه مبنی بر تشویق است، چراکه انگیزه و شادابی کارمند برای کار بیشتر می کند، از شورای صنفی کارکنان و کلیه کارکنان می خواهم، ما را در این زمینه یاری کنند،  پیشنهادهای خود را در زمینه طرح های تشویقی و طرح هایی که منجر به درآمدزایی می شود ارائه کنند ما هم در این زمینه، استقبال و همکاری می کنیم. 
در پایان ریاست محترم دانشگاه و اعضای شورای صنفی کارکنان و نمایندگان کارکنان تهران بر تعامل و همکاری هر چه بیشتر در جهت تحقق خواسته ها و مطالبات بحق کارکنان محترم و تحقق اهداف و اعتلای دانشگاه، تاکید کردند. 


 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 666 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر