ورود به پنل کاربری

بیانیه رئیس دانشگاه در بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه رئیس دانشگاه در بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

 | تاریخ ارسال: 1398/11/21 | 
بیانیه رئیس دانشگاه خوارزمی
در بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اربعین شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی

 
سلام بر ارواح طیبه شهدا و درود بر ایثار، ایمان، اراده بلند و اندیشه بزرگ آن اسوه‌های همیشه جاودان.
سلام و درود بر روح بلند و ملکوتی امام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سلام و درود بر مقام معظم رهبری.
 
انقلاب اسلامی ایران، در چهل و یکمین سالروز خود همچنان پویا و سرزنده، مقتدرانه و عزتمند به سوی بالندگی پیش می‌رود؛ این قیام باشکوه به‌عنوان حرکتی مبتنی بر احیای عزت انسانی و بازیابی هویت اسلامی در جهان شناخته شده است. قیامی که با اتکا به اراده مردم و تأسی از رهبری داهیانه بنیان‌گذار کبیرش، امام‌خمینی (رحمت‌الله علیه) با اقتدار، مظاهر تجدد منحط غربی را از جامعه اسلامی ایران زدود و نقش اسلام و مسلمین را در عرصه‌های مختلف، پیش چشم جهانیان، برجسته و مؤثر ساخت و امروز بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) ادامه دهنده این حرکت عزتمند ملت ایران است. رهنمودهای رهبر معظم در این بیانیه که در مسیر پیشبرد اهداف کشور و توسعه بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مبتنی بر پژوهش و پیشبرد دانشگاه به سمت دانشگاه نسل چهارم، جامعه محور، کاربردی و فناور است،  همواره چراغ راه ملت ایران و جامعه دانشگاهی خواهد بود.
 
وضیعت نامناسب سیاسی و اقتصادی ایران در زمان حکومت محمدرضا پهلوی همواره در حافظه تاریخی ملت ایران ماندگار است، سالهایی که ایران توسط نیروهای بیگانه اشغال، با کودتای آمریکایی 28 مرداد 1332  دولت ملی و قانونی دکتر مصدق را ساقط کرد، قیام ملت ایران در خرداد 1342 را سرکوب کرد و به خاک و خون کشیدن جوانان در روزهای منتهی به انقلاب ۱۳۵۷منتهی شد؛ دورانی که با وجود درآمدهای سرشار نفتی، تغییرات اقتصادی و توسعه در سطح کشور رخ نداد؛ دولتی که نه ثروت آن نه فرهنگ آن و نه سیاست آن هیچ کدام برای مردم نبود. و هر روز که می گذشت از مردم دورتر می شد و در قدرت خیالی نفت، ارتش، ساواک و ژاندارمی منطقه فرو می رفت. چنین وضعیتی در کنار مبارزه روز افزون شاه برای تغییر هویت و فرهنگ اسلامی جامعه، سبب نارضایتی گسترده مردم در تمام نقاط کشور شد و با رهبری حضرت امام خمینی(ره) زمینه های ایجاد و پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی رژیم ستم شاهی پهلوی را فراهم آورد.
 
امروز ایران و جامعه دانشگاهی در شرایط حساس کشور مصمم‌تر از گذشته پایبند به آرمانهای انقلاب اسلامی ایران است. در سالهای اخیر مستکبرین با هجمه انواع رسانه‌ها، بزرگنمایی کاستی ها و نادیده گرفتن دستاوردهای مثبت و افتخارآمیز انقلاب اسلامی را دنبال می‌کند و با برجسته‌سازی فتنه‌ها، آشوب طلبی ها و ماجراجویی های اخیر، رویگردانی ملت ایران از آرمان‌های انقلاب را تصویرسازی می‌کنند. شهادت سردار سرافراز و افتخارآمیز سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جنایت تروریستی آمریکایی‌ها و تشییع با شکوه، خاکسپاری و تکریم شهدای مقاومت و نیز ضربت انتقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هدف قرار دادن پایگاه نظامی آمریکایی «عین الاسد»، خلق دو یوم الله عظیم را رقم زد که برخلاف آمال و آرزوهای ضد انقلاب و جبهه معاندین نظام اسلامی، زنده بودن انقلاب و پایبندی ایرانیان غیرتمند به ادامه راه شهیدان را به رخ کشید.
 
بی‌تردید جامعه دانشگاهی و فرهیخته خوارزمی با حضور در صحنه انقلاب و ارتقاء توانمندی خویش در حوزه های مختلف از جمله پژوهش و نوآوری می‌توانند در برابر قدرت‌های استکباری قد عَلَم نمایند. چنانکه شهدا، آزادگان و جانبازان والامقام با تأسی از فرهنگ والای ایثار و شهادت زمینه استقلال، عزت و اقتدار ایران را در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس فراهم کردند.
بی‌شک انتخابات یکی از عرصه‌های مهم برای حضور مردم در تصمیم گیری‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که اگر آگاهانه و شایسته انجام شود نقش مهمی در پیشرفت و توسعه کشور خواهد داشت، لذا دانشگاهیان دانشگاه خوارزمی با حضور در پای صندوق رأی، پاسخ یاوه گویی ها و هجمه های رسانه ای دشمنان ایران را خواهند داد.
دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه خوارزمی، از مردم شریف ایران سربلند، صاحبان اصلی این انقلاب عظیم دعوت می‌کند، در کنار یکدیگر با پیام وحدت و همدلی در راهپیمایی باشکوه چهلمین و یکمین ۲۲ بهمن‌ ماه شرکت کنیم و پایبندی به آرمانهای انقلاب را پیش چشمان منتظر و کنجکاو عالمیان به نمایش بگذاریم و با مشت‌های گره‌کرده و دل‌های محکم آوای «استقلال، آزادی عزت هر ایرانی»، سردهیم و در ادای وظیفه‌مان که قدردانی از خون شهدای انقلاب تا مدافعان حرم و پایبندی به آرمان‌های امام راحل(رحمت‌الله علیه) و ارزش‌های نظام و انقلاب و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است، سربلند باشیم.
 
رئیس دانشگاه خوارزمیCAPTCHA

دفعات مشاهده: 289 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر