ورود به پنل کاربری
پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ( OLD SITE )
مدیریت روابط عمومی

جلسه کارگروه پدافند غیرعامل در راستای ارتقای کیفیت بهداشت و مبارزه با بیماری کرونا جلسه کارگروه پدافند غیرعامل در راستای ارتقای کیفیت بهداشت و مبارزه با بیماری کرونا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۷ | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه خوارزمی در این جلسه  تاریخ 98/11/3 که با محوریت معاونت دانشجویی و مرکز بهداشت و با حضور معاونت های مختلف آموزشی، پژوهشی، پشتیبانی در اتاق شورا برگزار شد، ضمن تاکید بر کاهش بار روانی و کنترل استرس در میان دانشجویان مقرر شد تا کلیه اقدامات لازم جهت ارتقای رعایت بهداشت در بخش های مختلف به ویژه محیط های عمومی، خوابگاهها، رستورانها و ... تصمیمات اتخاذ و دستور العمل های لازم در این خصوص به واحد‌های مختلف دانشگاه ابلاغ شد.
دکتر عبدالهی معاون آموزشی با تاکید بر این که مبنای عمل ما در آموزش سیاست های وزارت علوم است و کلیه کلاس‌های آموزشی برقرار می باشد گفت بار روانی مسئله اگر افزایش یابد استرس ناشی از آن سیستم ایمنی بدن را کاهش میدهد.
دکتر اشرفی مدیر درمانگاه دانشگاه خوارزمی نیز با اشاره به انجام پایشهای لازم در خصوص رصد و مواجه با مخاطرات از پیش تمهیدات لازم اندیشیده شده است. ایشان با تأکید بر اینکه مواد ضدعفونی کننده در همه بخش‌ها باید مستقر شود گفت در صورت لزوم فعالیت های عمومی در این بخش‌ها باید لغو شود.

✅در این کارگروه مقرر شد، کلیه اردوها تا اطلاع ثانوی لغو شود.
✅اداره خوابگاهها از پذیرش مهمان های متفرقه ممانعت به عمل بیاورد  و تردد با ثبت اثر انگشت خوابگاه ها ممنوع و صرفاً با ارائه کارت تردد امکانپذیر باشد و دانشجویانی که کارت تردد آنها غیرفعال است نسبت به فعال نمودن آن اقدام نمایند.
✅اداره خوابگاهها، کلیه دانشجویان ساکن تهران و شهرهای اطراف که تقاضای مهمانی دارند را صرفاً در مهمانسرای خوابگاه دو اسکان دهد، و تیم ویژه ای از امور عمومی و دفتر فنی جهت رفع مشکلات خوابگاهی و انجام تعمیرات لازم تشکیل شود.
✅دانشجویان با بیماری‌های خاص بعد از تایید درمانگاه می‌توانند در کلاس‌ها شرکت نکند.
✅با توجه به حساسیت موضوع و برنامه دانشگاه برای تجهیز و تعمیر استخر استخر دانشگاه و که تعطیل است.
✅همچنین پیشنهاد شد برخی از مسابقات ورزشی که میزبانی آن با دانشگاه می‌باشد به تعویق بیافتد. در خصوص برنامه‌ها و مسابقات ورزشی کشوری نیز با نظر وزارت علوم جهت اعزام تیم ها از طریق مدیریت تربیت بدنی تمهیدات لازم انجام شود.
✅مقرر شد با توجه به نیاز استفاده دانشجویان از سالن‌های ورزشی سالن پهلوانان تعطیل نشود وزیر نظر مرکز بهداشت دانشگاه نسبت به ضد عفونی وسایل ورزشی اقدام شود.
✅در بخش تغذیه نیز با نظر کارگروه پیش بینی لازم درخصوص برنامه غذایی دانشجویان و مواد غذای،  محلول های ضدعفونی کننده جهت افراد و کارکنان آشپزخانه و ضد عفونی نمودن وسایل آشپزخانه،  لحاظ شد و از ظروف و قاشق چنگال های یکبار مصرف در توزیع غذا استفاده شود
✅در حوزه موارد مربوط به امور عمومی دانشگاه نیز مقرر شد تا تخلیه زباله ها در کلیه ایام هفته تا روزهای جمعه انجام گیرد و نسبت به جمع آوری ها حیوانات از قبیل سگها و گربه‌های بیمار در محوطه دانشگاه، شستشوی مکرر سرویس های بهداشتی در طول روز، نصب ضدعفونی کننده ها در ورودی‌ها عمومی نصب شود.
✅همچنین پیشنهاد شد تا دانشگاهیان از لیوان و قمقمه شخصی برای دستگاه های آبسردکن استفاده کنند.
✅در بخش فنی نیز این مدیریت ضمن معرفی نیروهای شیفت مستقر در دانشگاه جهت انجام و رسیدگی به امور فنی و تاسیساتی اطلاع‌رسانی کند.
✅در پایان مقرر شد جهت پیشگیری و جلوگیری از انتشار شایعه در سطح دانشگاه کلیه اطلاع رسانی¬ها در این حوزه با تایید مرکز بهداشت دانشگاه و از طریق کانال روابط عمومی دانشگاه (سیمای خوارزمی) انجام می‌گیرد.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 2060 بار   |   دفعات چاپ: 66 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر