ورود به پنل کاربری
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ( OLD SITE )
معاونت پژوهش و فناوری

منابع الکترونیکی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۱۰/۲ | 
منبع الکترونیکی IEEEIEEE یکی از بزرگترین پایگاه­های اطلاعاتی در زمینه مهندسی برق، تکنولوژی اطلاعات، الکترونیک، کامپیوتر، فیزیک، فیزیک کاربردی و علوم وابسته می ­باشد. 
نشانی اینترنتی: https://www.ieee.org/
                              
مجلات الزویر Elsevier
اشتراک 1200 مجله ناشر الزویر که امسال برای اولین بار بصورت E-Base خریداری شده است. لازم بذکر است دسترسی به این مجلات برای سال جاری 2005 و چهار سال قبل از آن ممکن است. این سایت اصل مقاله همراه با چکیده مقاله را دراختیار می گذارد و حدود هفت میلیون مقاله تمام متن روزانه روزآمد می شوند که جامع ترین مجلات را در تقریبا تمام موضوع های علمی در ژورنال های معتبر علمی داراست.
پوشش مضوعی مجلات: علوم زیستی، شیمی، بیو شیمی، میکروبیولوژی، فنی و مهندسی، علم مواد، فیزیک، ریاضیات، علوم کامپیوتر، زمین شناسی، داروسازی و سم سازی، بیولوژی، آسیب شناسی، اقتصاد، علوم اجتماعی، ریاضیات، آمار و ... .

نشانی اینترنتی : https://www.sciencedirect.com/
بانک اطلاعاتی EBSCO
این بانک اطلاعاتی از چندین بانک اطلاعاتی تشکیل شده است. این بانک ها تمام متن و تمام تصویر هستند. در ذیل اطلاعات مختصری در مورد بعضی از بانک هایی که توسط دانشگاه خریداری شده ارائه شده است:
Academic Search Elite: این دیتابیس با عنوان بانک اطلاعات تحقیقات علمی، منتخب اصل مقاله ی بیش از 1250مجله معتبر علمی بصورت تمام متن و تمام تصویر از سال 1990 و چکیده از سال 1984 از 3000 مجله با پوشش کاملی از تمامی علوم دانشگاهی است. پوشش مضوعی این مجلات: علوم، علوم انسانی، علوم اجتماعی، زبان و زبان شناسی، علوم اجتماعی ، حقوق، ادبیات، علوم کامپیوتر و بتازگی زمین شناسی ، شیمی و ... .
AcademicSearch Premier: این بانک اطلاعاتی بزرگترین بانک علمی چند منظوره تمام متن دنیا است که اختصاصاً برای موسسات تحقیقاتی و دانشگاهها طراحی شده است. این بانک اطلاعاتی علاوه بر داشتن ارزشمندترین و پرشمارترین مجموعه نشریه های تمام متن ویرایش شده، اطلاعات حیاتی و با ارزشی از منابعی که در بانک های اطلاعاتی دیگر یافت نمی شود را ارائه می کند. این بانک اطلاعاتی حاوی مقالات تمام متن 4700 نشریه علمی می باشد که تاریخ مقالات تمام متن در بیش از 100 عنوان آنها به سال 1975 یا پیش از آن باز می گردد. بانک اطلاعاتی Academic Search Premier شامل تصاویرPDF برای بیشتر نشریه ها بوده و بسیاری از این PDFها قابل جستجو و به صورت رنگی هستند. موضوعات گوناگون موجود در این بانک منبع ارزشمندی برای پشتیبانی از کلیه برنامه های آموزشی در سطوح مختلف می باشد. این مجموعه علمی، نشریه های تمام متن برای تقریباً تمام زمینه های مطالعات علمی که شامل علوم اجتماعی، علوم انسانی، آموزش علوم کامپیوتر، مهندسی، فیزیک، شیمی، زبان و زبان شناسی، هنر و ادبیات، علوم پزشکی و غیره را فراهم می آورد.
Business Source Premier: این بانک اطلاعاتی اختصاصاً برای مدارس بازرگانی، دانشکده های علوم اجتماعی، مدیریت و اقتصاد و کتابخانه ها طراحی شده است و شامل 7400 نشریه علمی تمام متن و نشریات تجاری، بازرگانی، علوم اجتماعی و انسانی می باشد که مباحث مدیریت، اقتصاد، حسابداری، تجارت بین المللی و غیره را در بر می گیرد. این مجموعه حاوی مقالات تمام متن از بهترین نشریه های موجود در زمینه علوم مذکور است و بخصوص در دو زمینه مدیریت و بازرگانی بسیار برتر می باشد.

نشانی اینترنتی: https://www.ebsco.com/
 بانک اطلاعاتی ProQuest
این مجموعه از قویترین و بزرگترین مجموعه های تمام متن / تمام تصویر دنیا است که شامل خلاصه مقالات بیش از 7000 مجله است که حدود 3500 مجله آن بصورت تمام متن تمام تصویر عرضه گردیده است. پوشش مضوعی این مجلات: علوم، علوم انسانی،علوم اجتماعی، زبان و زبان شناسی، علوم اجتماعی ، علوم کامپیوتر  و ... .

نشانی اینترنتی: http://proquest.umi.com/login
مجلات الکترونیکی ACS
بخش انتشارات ACS سعی دارد تا برای اعضا انجمن علمی جهانی یک مجموعه جامع را با کیفیت بالا در ارتباط با شیمی و علوم مرتبط  ارائه دهد. در حال حاضر بیش از 30 مجله و نشریه ویرایش شده توسط این ناشر به صورت تمام متن (fulltext)  ارائه می شود. سالانه در حدود 140000 صفحه تحقیقاتی هم به صورت نسخه های چاپی و هم به صورت صفحات وبی منتشر می شوند و به همراه این مقدار 90000 صفحه اطلاعات نیز در شبکه در دسترس می باشند. با ایجاد ACS Journal Archives در سال 2004 دستیابی به 3 میلیون صفحه مقالات شیمی که متعلق به سال 1879 به بعد بودند میسر گردید. انتشارات ACS یکی از بخش های انجمن شیمی آمریکا می باشد. ACS در سال 1876 تاسیس شد و بزرگترین انجمن شیمی می با شد که بیش از 163000 عضو دارد. ACS تحقیق های دانشگاهی و کنفرانس های علمی را نیز ارائه می نماید.

نشانی اینترنتی:   http://pubs.acs.org
بانک اطلاعات نشریات کشور (مگ ایران)
پایگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشریات عضو، تنها مشارکت در تکمیل و توسعه سایت است و مسئولیت چگونگی ارایه خدمات سایت بر عهده ایشان نمی باشد.

نشانی اینترنتی: http://www.magiran.com
 گزارش های استنادی نشریات
گزارش ‏‏های استنادی نشریات فارسی به بررسی، ارزیابی و رتبه بندی نشریات معتبر می پردازد. روش کمی مورد استفاده، مبتنی بر میزان استفاده نویسندگان و در سطحی بالاتر، نشریات از نشریات و مجموعه مقالات آنها، بنیانگذاری شده است. این روش یکی از روش های متداول در علم سنجی است که موسسات سنجش و اندازه گیری مانند موسسه اطلاعات علمی برای سالیان نسبتا طولانی از آن استفاده می کنند.

نشانی اینترنتی: http://jcr.isc.gov.ir
 نمایه استنادی علوم ایران (full text )
نشانی اینترنتی: http://sci.isc.gov.ir/
پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی
نشانی اینترنتی: http://www.sid.ir/CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 20565 بار   |   دفعات چاپ: 267 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر