ورود به پنل کاربری

همایش دریاچه ارومیه چالشها و راهکارها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۹/۲۰ | 

 

سه شنبه، 16 آذر 1395، نشست علمی "دریاچه ارومیه، چالشها و راهکارها" به همت قطب علمی تحلیل فضایی مخاطرات محیطی و دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی در تهران و با حضور ریاست محترم و اعضای هیات علمی از دانشکده های مختلف و دانشجویان دانشگاه برگزار شد.

 

در این نشست علمی، در ابتدا جناب آقای دکتر علیجانی، مدیر قطب علمی تحلیل فضایی مخاطرات محیطی دانشگاه خوارزمی در خصوص اهمیت برگزاری نشستهای علمی در زمینه ی بحران دریاچه ارومیه و توسعه همکاری علمی قطب علمی و دانشگاه خوارزمی با ستاد احیای دریاچه ارومیه سخنرانی کوتاهی داشتند.

 

سپس آقای دکتر تجریشی، مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه به ارائه ی گزارش مبسوطی از مجموعه فعالیتهای انجام شده، فرایندها، وضعیت تثبیت، شرایط احیای دریاچه و فعالیتهای پیش روی ستاد پرداخته و به روزترین اطلاعات مربوط به احیای دریاچه را به سمع مخاطبین دانشگاهی رساندند.

 

پس از ایشان، آقای دکتر وهاب زاده، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از حضور در دانشگاه خوارزمی، به عنوان قدیمی ترین دانشگاه کشور ابراز خرسندی نمود و ضمن تشکر از اینکه دانشگاه خوارزمی دغدغه ی مساله ی ملی احیای دریاچه ارومیه را دارد؛ به ارائه گزارش خود در زمینه فعالیتهای اخیر منابع طبیعی و آبخیزداری در زمینه احیای دریاچه ارومیه پرداخت.

 

سپس آقای دکتر قنواتی، ریاست دانشکده علوم جغرافیایی به سخنرانی علمی در مورد احیای دریاچه ارومیه پرداخت و آمادگی و توانمندیهای دانشکده علوم جغرافیایی در زمینه های مختلف برای همکاری با ستاد احیا را تبیین نمود.

 

سپس آقای دکتر ریاحی به ارائه ی نتایج بخشی از تحقیقات انجام شده در زمینه ی مسائل و معضلات جوامع روستایی در مجاورت دریاچه ارومیه و تبعات خشک شدن دریاچه بر زندگی و معیشت روستائیان منطقه پرداخت و بر ضرورت توجه به این مسائل در ستاد احیا تاکید کرد.

 

در خاتمه دکتر تجریشی به سوالات مستمعین پاسخ داد و بر ضرورت همکاری علمی قطب علمی و دانشکده علوم جغرافیایی با ستاد احیای دریاچه ارومیه، به ویژه در زمینه های مطالعات تغییرات اقلیمی، مطالعات گردشگری منطقه و بررسی و تحلیل مسائل و مشکلات جوامع روستایی منطقه تاکید کرد.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 662 بار   |   دفعات چاپ: 21 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر