ورود به پنل کاربری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ( OLD SITE )
دانشکده فیزیک
img_yw_news

محوطه دانشگاه

img_yw_news

محوطه دانشکده

img_yw_news

دکتر مهدیان-کشوری

img_yw_news

هفته پژوهش 95

دانشکده فیزیک

ورود به سایت اصلی دانشکده فیزیک

دانشگاه خوارزمی، اولین نهاد آموزش عالی در ایران که در سال ۱۲۹۷ شمسی در تهران تاسیس شده است هم اکنون در آستانه جشن یکصدمین سالگرد تاسیس خود، چهره های ماندگار علمی و مفاخر تاریخی خود را به کشور معرفی می نماید و با هدف کمک به تامین نیروی انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز جمهوری اسلامی ایران، رسالت خطیر تربیت دانشجو و پژوهشگر را در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته های مختلف توسط مدرسین و اساتید فرهیخته خود برعهده دارد و در حال حاضر جزو ۲۰ دانشگاه برتر کشور و نخستین دانشگاه مدرن ایران می باشد. همچنین با هدف تقویت علمی و اعتبار دانشگاه در عرصه بین المللی، ارتباطات گسترده ای را با ۲۲ کشور دیگر برقرار نموده است.


بازآفرینی اصالت دانشگاهی در جهانی پیچیده
 دانشگاه خوارزمی از زمان تاسیس در سال ۱۲۹۷ تاکنون همواره به عنوان یکی از پرچم‌داران آموزش، پژوهش و خدمت‌رسانی به جامعه محلی و ملی مطرح بوده است. چشم‌انداز دانشگاه خوارزمی در افق بلندمدت حرکت به سوی یک دانشگاه نسل سوم تمام عیار است. با داشتن یک نگاه سیستمی، موفقیت دانشگاه خوارزمی در جهان رقابتی کنونی در گرو موفقیت در چهار جنبه: فرایندهای درونی و سیستم‌ها، کارکنان و الگوهای یادگیری، مخاطبان و جامعه، و نهایتا دستاوردها و شاخص‌های کلیدی عملکرد، خواهد بود.  
    نظام آموزش عالی در بستر منطقه‌ای و جهانی با تحولات بسیار عمیقی روبرو شده است. یگانه ماموریت دانشگاه‌ها در جامعه، تربیت نیروی انسانی کارآمد، روشن‌اندیش و عالم است. دانشگاه خوارزمی به مدت یک قرن، تمام  قد، به تحقق این ماموریت آموزش عالی کشور خدمت کرده است و در سده دوم حیات خود نیز این ماموریت را هم‌چنان در پیش خواهد گرفت.
 
دکترعبدالرحیم نوه ابراهیم
سرپرست دانشگاه خوارزمی