ورود به پنل کاربری

بایگانی بخش اخبار تخصصی امنیت

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 77 | تعداد کل بازدید های مطالب: 192,546 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ -

توییتر سال ها پیام های شما را نگه می دارد

تویتر ظاهرا پیام های مستقیم را سالها حفظ می کند، حتی اگر حساب ها معلق یا غیرفعال شوند. این امر به طور بالقوه می تواند پیامدهای حفظ حریم خصوصی منجر به اقدامات نظارتی شود.

img_yw_news
جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ -

WhatsApp با TouchIDیا FaceID قفل می شود

معرفی ویژگیهای اضافی در حفظ حریم خصوصی WhatsApp ممکن است برای برخی از کاربران سودمند باشد، اما تنها گامی کوچک در حفاظت در برابر افرادی است که دسترسی فیزیکی به یک دستگاه تلفن همراه دارند

img_yw_news
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ -

فوت مدیر عامل شرکت QuadrigaCX انتقال رمز عبور به آن دنیا

یک رویه معمول در میان مبادلات رمزنگاری ارز، این است که سکه های مشتریان را در کیف پول های سرد ذخیره کنند، که آفلاین و رمزگذاری شده اند و فقط می توانند توسط کسانی که رمز عبور را می دانند، دسترسی پیدا کنند. اینها از هک کردن و سرقت مجازی آنها را محافظت می کند اما این بدان معنی است که کل ارزش کیف پول در دست کسانی است که با رمز عبور دارند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ -

باگ فیس تایم و شنود کاربران

اپل در حال کار بر روی یک باگ است باگ برنامه محبوب آپل face time به کاربران اجازه می دهد صدای افرادی که به آن ها پاسخ می دهد را قبل از پاسخ دادن به شخص بشنود و همچنین می تواند ویدیو گیرنده را قبل از قبول درخواست مشاهده کند این مسئله در دستگاه های اپل در ios 12.1 یا بالا تر وجود دارد.  

img_yw_news
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ -

میلیون ها سند ممکن است در معرض انتشار باشند

به نظر می رسد که حفظ حریم خصوصی اطلاعات شما در دنیای مدرن امروزی دشوار تر از گذشته ها باشد. شرکت های فناوری و حتی غیر آن بار ها و بار ها ثابت کرده اند که نمی توانند اطلاعات کاربران خود را حفظ کنند . برای نمونه نقض و انتشار اطلاعات شرکت Equifax در سال 2017 ، و حتی رسوایی کمبریچ Analtica یک نمونه است.

img_yw_news
یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ -

رهیابی دانش آموزان چینی با GPS های کارگذاشته شده در لباسشان!

ده مدرسه در Guizhan و منطقه ی Guangxi Zhuang از یونیفرم های هوشمند استقبال کرده اند. این یونیفرم ها با داشتن 2 رهیاب برروی شانه هایشان قابلیت مانیتور کردن مکان دانش آموزان را به صورت 7 روز هفته و 24 ساعت روز دارا می باشند.

img_yw_news
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ -

باج افزار WannaCry همچنان در هزاران کامپیوتر به طور خاموش زنده است!

حتی بعد از گذشت 18 ماه همچنان باج افزار WannaCry کسب و کارهای موجود در سراسر جهان را تهدید می کند. بر اساس گزارش Kryptos Logic بیش از نیم میلیون کامپیوتر در سراسر جهان هنوز آلوده می باشند. این باج افزار تقریبا به طور کامل در انگلستان و ایالات متحده ریشه کن شده است اما پیش بینی می شود که مشکلات گستردهای در بخشهای دیگری از جهان وجود دارد.

img_yw_news
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ -

نقص اطلاعاتی موجود در Quora بیش از 100 میلیون کاربر را تحت تاثیر قرار داد.

پس از هک اخیر در هتل های زنجیره ای ماریوت و تلاش برای نفوذ به اطلاعات مشتریان Dell، Quora اعلام کرده است که بیش از 100 میلیون از سوابق کاربران در هفته گذشته به سرقت رفته است.

img_yw_news
جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ -

رییس مایکروسافت Satya Nadella تصمیم دارد سرورهای این شرکت را به زیر آب منتقل نماید.

اگر فکر می کنید که ویدیویی که در YouTube دست به دست می چرخد و راهکار تمیز کردن سخت افزار کامپیوتر با ماشین ظرفشویی را میدهد یک ایده ی تعجب برانگیز است، پس حتما هدف رییس مایکروسافت شما را شگفت زده خواهد کرد. Nadella در سخنرانی اخیر خود در کنفرانس Future Decoded در خصوص آینده ی Data Center ها توضیحاتی داده است و بیان نموده است که قصد دارد سرورهای این شرکت را به زیر آب های دریا منتقل کند.

img_yw_news
سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ -

یک آسیب پذیری روز صفر دیگر از مایکروسافت برروی توییتر منتشر شد.

محققان امنیتی در دو ماه گذشته موفق به کشف دومین آسیب پذیری مربوط به مایکروسافت برروی شبکه ی اجتماعی توییتر شدند. منتشر کننده ی این آسیب پذیری برروی توییتر با اکانت SandboxEscaper می باشد که اثبات روش خود را نیز برروی گیت هاب آپلود کرده است.

img_yw_news
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ -

بدافزار Azorult با ویژگی های جدید سرقت پسورد و کارت های اعتباری

این بدافزار حالا می تواند مدل های جدیدی از ارز دیجیتال را در آپدیت جدید خود مورد سرقت قرار دهد، این ویژگی ها در آپدیت رایگان نشده از این بدافزار دیده شده است.

img_yw_news
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ -

ایالات متحده چگونه امنیت سایبری خود را افزایش می دهند

تهدیدات تنها در حال افزایش می باشند. کالیفرنیا با حادثه هک در انتخابات ماه ژوئن تکان بزرگی خورد و این شروع خوبی است تا مجرمان سایبری توطئه کنند تا انتخابات میان دوره ای کنگره را در سراسر ایالات متحده تضعیف کنند.

img_yw_news
جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ -

آسیب پذیری روز صفر در مرورگر Tor ورژن 7

تیم Zerodium با انتشار توییتی از آسیب پذیری روز صفر در آخرین ورژن از مرورگر Tor خبر داد. بر اساس گفته های Zerodium که کار آنان خرید و فروش آسیب پذیری های نرم افزاری است، این مرورگر دارای یک آسیب پذیری جدی می باشد که یک درب پشتی با قابلیت دور زدن تمامی تدابیر امنیتی مرورگر Tor است

img_yw_news
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ -

هکرها با استفاده از آسیب پذیری Peekaboo قادر به سرقت فیلم‌های مربوط به دوربین‌های نظارتی شدند

گمان می رود که صدها هزار دوربین امنیتی و نظارتی که از نرم افزار Nuuo استفاده می کنند دارای یک آسیب پذیری امنیتی هستند. محققان امنیتی شرکت Tenable این باگ را کشف کرده اند که شناسه ی CVE-2018-1149 به آن تخصیص داده شده است.

img_yw_news
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ -

کشف آسیب پذیری روز صفر توسط تیم Trend Micro در موتور Jet مدیریت پایگاه داده ای مایکروسافت

یک آسیب پذیری که قابلیت اجرای کد از راه دور را به مهاجمان می دهد در موتور پایگاه داده ای Jet مایکروسافت توسط تیم Trend Micro کشف گردید. این باگ که در تمامی نسخه های ویندوز حتی windows server موجود است از زمان طراحی و پیاده سازی آن همچنان رفع نگردیده است.

img_yw_news
جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۷ -

به گزارش Avast، هزاران خانه ی هوشمند در هند در معرض نشت اطلاعات قرار دارند.

به گزارش دهلی نو، طی هشداری از سوی Avast، هزاران خانه هوشمند و کسب و کار در هندوستان در معرض خطر نشت اطلاعات به دلیل نقص در کانفیگ پروتکل های مورد استفاده در اتصالات خانه های هوشمند با hub ها هستند.

img_yw_news
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ -

کاربران اینترنت اکسپلورر حداقل برای یک ماه در معرض آسیب پذیری روز صفر قرار گرفتند.

برای حداقل یک ماه، کاربران اینرنت اکسپلورر در معرض یک آسیب پذیری روز صفر قرار داشتند. با استفاده از این آسیب پذیری، مهاجم می¬تواند کنترل کامل کامپیوتر کاربران را به دست بگیرد. برای تبدیل شد به یک قربانی تنها کافیست که یک وب سایت آلوده را مشاهده نمایید.

img_yw_news
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ -

باج افزار ویندوزی که شرکت سازنده ی پردازنده های اپل آیفون را در تایوان هدف قرار داد.

شرکت TSMC به دلیل حمله ی بدافزاری، مجبور به تعطیل کردن تمامی فعالیت هایش در هفته اول آگوست شد. این اتفاق برای بار اول برای این شرکت رخ داد که نیازمند توقف تمامی فعالیت هایش شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ -

کشف 17 آسیب پذیری در تنها 4 دستگاه مربوط به شهر هوشمند

شهرهای هوشمند همچنان به حدی که مدیران آن فکر می کنند شفاف و ایده آل نیستند. طبق تحقیقاتی که به تازگی انجام شده است نقص های امنیتی بسیاری در وسایل مورد استفاده در شهرهای هوشمند وجود دارد. نکته ای که مهم است این است که فروشندگان وسایل مربوط به شهرهای هوشمند، حتی نکات ابتدایی امنیتی را رعایت نمی کنند. 

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ -

خبرگان امنیت انگلیسی از شارژر USB-C اپل برای نشر بد افزار استفاده میکنند.

USB-C به عنوان یک رابط ارتباطی سریع و یک جک راحت برگشت پذیر مورد استفاده است که به دستگاه شما امکان شارژ شدن می دهد. قابلیت هایی نظیر Plug and Play و Self-Installation را نیز به خصوصیات آن اضافه نمایید، همچنین این رابط یک روش اولیه برای حمله به دستگاه مورد نظر را به طرز ساده و ناخوشایندی فراهم می کند.

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ -

هکرها با سو استفاده از روترهای MikroTik به استخراج ارز دیجیتال Monero پرداختند

طی گزارشی بیش از 170000 روتر میکروتیک توسط هکرها برای استخراج ارز دیجیتال Monero مورد سو استفاده قرار گرفته¬اند. در پایان ماه جولای، محقق امنیتی Trustwave آقای Simon Kenin اشاره نمود که متوجه رشد شدید استفاده از نرم افزار Coinhive شده است که این نرم افزار امکان استخراج ارز دیجیتال Monero را توسط روترهای ساخته شده توسط شرکت MikroTik را به کاربر می دهد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ -

هکرها با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور600 گالن سوخت را از ایستگاه گازی به سرقت می‌برند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ -

OpenVPN توضیح می دهد که کارکنان چقدر در حفظ امنیت شرکت ها بد هستند

img_yw_news
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ -

نشت داده های موقعیت مکانی در Google HomeوChromecast

نشت داده های موقعیت مکانی در  Google Home و Chromecast 

img_yw_news
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ -

GrayKey احتمالا حتی باغیر فعال کردن USB در آیفون نیز کار ‌کند.

GrayKey احتمالا حتی باغیر فعال کردنUSB در آیفون نیز کار ‌کند. کارشناسان قضایی می توانند یک قدم جلوتر از اپل باشند.

صفحه 1 از 4    
اولین
قبلی
1